Kutlu Doğum Haftası Organizasyonu

Kutlu Doğum Haftası Organizasyonları

Kutlu Doğum Haftası Nedir?

Diyanet İşleri Başkanlığı Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, 1989 Yılında ”Kutlu Doğum Haftası” olarak ilan etmiş ve bu toplumumuz tarafından benimsenerek gerek belediyeler bazında gerekse özel sivil toplum kuruluşları bazında o tarihten bu yana her gün büyüyen bir şekilde kutlamalar devam etmektedir.

Kutludoğum Haftası Ne Zaman?

Peygamberimizin dünyaya teşrif ettikleri, Rebi-ul evvel ayının on ikinci pazartesi gecesi (miladi takvime göre, beş yüz yetmiş bir yılının, nisan ayının yirminci gecesi) , asırlardır tüm müslümanlar tarafından “Mevlid Kandili” olarak kutlanmaya devam edilmektedir. Ancak, bu kutlama zaman içinde günlere sığmadığı için, haftalarca ve hatta aylarca kutlamalar devam etmeye başlamıştır.

Bu yıl yirmi yedincisi kutlanacak olan “Kutlu Doğum Haftası” etkinliklerinde en güzel programları yapmak için Organizasyon Şehri olarak bizde önceki yıllardan aldığımız bilgi ve tecrübelerimizle sizlerin hizmetinizdeyiz.

Kutludoğum Etkinliklerinde Neler Yapılır?

Açılış konuşması ve sunum yapıldıktan sonra Kur’an-ı Kerim’den Muhammed suresinden veya başka bir sureden bir miktar okunur. akabinde günün anlam ve önemine dair ayetler ve hadisler ışığında kısa bir sohbet verilir. sohbetin ardından kutlu doğum haftası ilahileri ve tasavvuf musikisinden seçme eserler okunur. Takriben beş eser sonra semazen grubu ilahiler eşliğinde sema gösterilerini yapmak için çıkarlar. Sema gösterisinden sonra tasavvuf müziğinden bir kaç eser daha okunduktan sonra konuşma yapmalarıı için protokolde bulunan devlet erkanından önceden belirlenen kişiler çağrılır. Programın en sonunda kapanış konuşması yapılır ve dua ile program bitirilir.

Kutludoğum programlarının için paket fiyatları ne kadar olduğu, hangi illerde hizmet verildiği, gelecek ekibin içeriği, kişi sayısı, bulunacak enstrümanlar ve buna benzer aklınıza gelecek tüm sorularınızın cevabı için arayınız 0 542 544 39 44 Kutludoğum haftası organizasyonları kapsamında daha fazla video seyretmek isterseniz Youtube Kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Comments

 1. oyeboged says:

  We have a very special day to celebrate as befits this day

 2. erupiziwuca says:

  We will celebrate the third week of April this year. We expect all our friends.

 3. oreyaju box says:

  Happy birthday can remember I found the answer to all the questions in my mind and yet it would be much better if your english page

 4. Frank Yellow says:

  An event to be celebrated in all countries of the world. As a result.
  Our Prophet was sent to all mankind.

 5. Ociroduris says:

  During the ten day vacation in Istanbul it made my stay just in front I gelmş equivalent to an event

 6. Pete Enater says:

  Making the most beautiful events that can be made for the beloved creature with the wish I wish you success

Speak Your Mind

*