Tasavvuf Grubu

Organizasyon  Şehri Tasavvuf Grubu Önemli Gün ve Gece Etkinliklerinizde Türk Tasavvuf Müziğinin En Güzel Nağmelerini Sizler İçin Notalara döküyor Size ve Sevdiklerinize Unutulmaz Dakikalar Yaşatıyorlar…

TASAVVUF GRUBU MUZDA BULUNAN ENSTRUMANLAR Ve BAŞLICA ÖZELLİKLERİ:

KLAVYE (ORG) : İçerisindeki işlemcilerin sağladığı yüzlerce efekt ses sayesinde tek başlarına orkestra olabilme özelliğine sahip modern bir müzik aletidir.
KANUN : Musikimizde en kalabalık topluluklara dahi kendini duyuran eşsiz bir renk ve melodi sazıdır.
GİTAR : Ahşap gövdeli, perdeli, altı teli olan, tellerine pena ile vurularak çalınan telli çalgıdır.
NEY : Türk Klâsik Müziğinin kamıştan yapılmış üflemeli çalgısı ve Türk Tasavvuf Müziğinin baş sazıdır.
BENDİR : Klasik Türk Müziğinde kullanılan başlıca vurmalı ritim çalgılarından biridir.
UD : Klasik Türk müziği araçlarından, iri karınlı, kirişli, mızrapla çalınan 11 telli bir çalgıdır.
KEMAN : Muhtemelen en tanınmış orkestra çalgısı olan keman bir yayla çalınan telli bir enstrümandır.

DEF : Uzun süredir kullanılan yuvarlak kasnağın tek yüzüne deri geçirilip vurularak çalınan çalgıdır.
KLASİK KEMENÇE : 3 teli(yegah,rast,neva) bulunan klasik türk müziğinde kullanılan küçük bir çalgıdır.
YAYLI TAMBUR : Türk müziğinde yaygın olarak kullanılan ve yalnız Türklerde görülen telli bir çalgıdır.Fevkalade nazik ve hassas olan tanbur Türk musikisini tek başına temsil etmeye en fazla kabiliyetli solo sazımızdır.
KUDÜM : Klâsik musikimizin ana ritm unsuru olan Kudüm, vurmalı sazlarımızın en önemlilerindendir. Tarihte Dinî ve lâ dînî musikîmizin icrasında yardımcı vurmalı sazlarla birlikte bilhassa KUDÜM kullanıla gelmiştir.
HALİLE : İki elde tutulan zillerin birbirine vurulmasıyla icra edilmektedir. Dini müzik ve mehteran müziğinin önemli eşlik enstrümanlarından biridir.
REBAB : Mevlevîlikte rebab ney kadar önemli bir metafordur. Hz. Mevlânâ’nın eserlerinde yetmişin üstünde beyitte adi geçmiş Ahmed Eflakî Dede Menâkibu’l-Ârifîn’de, on ayrı konuda rebabdan bahsetmiştir.

En küçük tasavvuf ekibimiz 1 saz (Klavye) ve 1 solistten oluşuyor. Ekonomik dini kına merasimleri için genelde bu grubumuz tercih edilmekte. islami düğün ve nişan organizasyonları için talep gören  standart grubumuzda ise  2 saz (Klavye ve Ney) 1 solist veya 3 saz (Kanun, Ney, Def-Bendir) vardır, Tasavvuf  ilahi konserleri, ramazan etkinlikleri ve kutlu doğum gibi büyük kapasiteli açık alan programlarında ise en az 5 saz (Kanun, Keman, Def-Bendir, Ney, Ud) 1 solist, 1 vokalist ve 1 sahne şefinden oluşan grubumuzu tavsiye ediyoruz.
Sizlerde organizasyonlarınızda kaliteden ödün vermeden deneyimli, profesyonel bir tasavvuf grubu ile çalışmak isterseniz Organizasyon Şehri   Tasavvuf Grubu bir telefon kadar uzağınızda, İletişim numaramız : 0 542 544 39 44

Önceden yapmış olduğumuz organizasyonlardaki tasavvuf grubu videolarımızdan daha fazlasını izlemek isterseniz youtube da organizasyon şehri yazmanız yeterlidir.